چرا کاوانیو به وجود آمد؟

موتور جستجوی قطعات الکترونیک چرا تبدیل به یک نیاز حیاتی در بازار الکترونیک شد؟
شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که هنوز به خاطر دارید زمانی را که باید برای یافتن برخی قطعات الکترونیک کل بازار الکترونیک شهر خودتان را زیر و رو می‌کردید یا حتی به شهرهای دیگر (غالبا تهران) سفر می‌کردید تا قطعات الکترونیکی، مکانیکی و یا رباتیکی مورد نظرتان را پیدا‌ کرده و خرید کنید. در آن زمان‌ها حتی اگر شما ساکن تهران بودید، زیر و رو کردن بازار الکترونیک خیابان جمهوری کار آسانی نبود. ضمن اینکه شما شانس پیدا کردن قطعه مورد نظر در شهرهای دیگر و با قیمتی بهتر را از دست می‌دادید.
اما امروزه خرید قطعات الکترونیک به لطف فروشگاه‌های آنلاینی که در سراسر ایران شکل گرفته‌اند، بسیار آسان و سریع شده است. البته در کنار تعدد فروشگاه‌های اینترنتی که میزان دسترسی به قطعات را به‌طور چشمگیری افزایش داده‌اند، مشکلاتی نیز به‌وجودآمده‌است.با توجه به تعدد فروشگاه ها و پراکندگی آن‌ها، مقایسه پارامترهایی مانند موجودی کالا، قیمت و … و در نهایت خرید از بهترین فروشگاه و یا یافتن قطعات غیر متداول در بازار، بسیار دشوار است. این مشکل برای کسانی‌که خریدهای متوالی انجام می‌دهند، آنهایی که به صورت عمده خرید می‌کنند و به دنبال مناسب‌ترین قیمت هستند و یا در خصوص خریداران قطعات خاص الکترونیکی و کالاهای کمیاب، جدی‌تر است. پس اگرچه دسترسی بسیار راحت‌تر شده ولی به نوعی همچنان راه موجود راه سخت و زمان‌بری است.
جالب است که بدانید، تقریبا اکثر بازارها با این مسئله روبرو شده‌اند. اگرچه در بازار تخصصی الکترونیک با تنوع کالایی بسیار زیاد و پارامترهای گوناگون برای مقایسه محصولات، مسئله بغرنج‌تر است.
این مشکل سبب ایجاد وبسایت‌هایی با هدف جستجوی کالاها در فروشگاه‌های آنلاین و فراهم کردن امکانات فیلتر، دسته بندی و مقایسه آنها با یکدیگر شده است. زمینه ای که متاسفانه در بازار الکترونیک کمتر به آن پرداخته‌شده‌است و معدود سایت‌هایی که با این هدف به وجود آمده‌اند نیزنتوانسته‌اند، به طور کامل نیاز موجود را مرتفع نمایند.
به همین دلیل کاوانیو به وجود آمد. ما در کاوانیو به کمک تیمی از مهندسین الکترونیک و نرم افزار تلاش نمودیم تا یک موتور جستجوی حرفه‌ای بسازیم، تا تمامی افرادی که پیوسته با قطعات الکترونیک سر و کار دارند به سرعت به ده‌ها هزار قطعه دسترسی داشته‌باشند، به آسانی قطعات خود را بیابند، آن‌ها را مقایسه کنند و در نهایت از بهترین فروشگاه اینترنتی خرید نمایند. پس همانطور که مشخص است، کاوانیو یک فروشگاه اینترنتی نیست، بلکه ابزاری برای ساده‌تر نمودن جستجو، مقایسه و خرید شماست.
ما در کاوانیو در تلاشیم تا بهترین مرجع شما برای انتخاب و خرید قطعات الکترونیک باشیم. راهی که هیچگاه در آن متوقف نخواهیم شد.
پس هر روز منتظر ویژگی‌های جدید ما باشید.